Serwer VPS – doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników

Serwer VPS jest korzystnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika, któremu nie wystarcza hosting współdzielony, a nie potrzebuje posiadać fizycznej maszyny na wyłączność.

VPS – co to takiego?

VPS (Virtual Private Server) to taki sposób podziału na części fizycznej maszyny, w którym każda z tych części będzie imitowała oddzielny serwer fizyczny. Jest to doskonałe rozwiązanie, które zapewnia nam możliwości i niezależność zbliżoną do serwera dedykowanego przy nieco tylko mniejszych zasobach niż te oferowane przez serwer dedykowany,  a przy tym cenowo wychodzi to znacznie korzystniej.

Warianty serwerów VPS

Serwery VPS występują w dwóch wariantach: bez administracji – tzw. Root VPS i z administracją – tzw. Managed VPS. Opcja Root VPS zapewnia nam całkowitą kontrolę i nadzór nad serwerem, a z posiadanego konta administratora możemy wprowadzać swoje własne ustawienia systemu czy też dokonywać instalacji potrzebnych programów i bibliotek. Serwer Managed VPS jest zaś zarządzany całkowicie przez dostawcę hostingu.

Serwer VPS – komu może się przydać

Taki serwer to doskonałe rozwiązanie dla osób, których witryny odwiedzają tysiące osób dziennie, czyli przykładowo dla właścicieli sklepów internetowych. To też idealna opcja dla komercyjnego bloga, który posiada z klikadziesiąt tysięcy czytelników miesięcznie. Przy dużym ruchu na stronach potrzebna jest stabilność parametrów, a niestety hosting współdzielony nie zawsze ją nam zapewni. Serwer VPS wydaje się w takiej sytuacji dużo korzystniejszym rozwiązaniem.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*