Program do rysunku technicznego

Program do rysunku technicznego to uniwersalne narzędzie, wykorzystywane przez projektantów z różnych branż. Jak to możliwe, że ten sam program sprawdzaiek się zarówno w rękach instalatora i architekta lub geodety? Bo obok standardowych funkcjonalności można uzupełnić go dedykowanymi nakładkami, spełniającymi nawet najbardziej wymagające oczekiwania użytkowników.

Program do rysunku technicznego to np. AutoCAD, czy GstarCAD. W obu przypadkach użytkownicy chętnie sięgają po dodatkowe aplikacje, takie jak program do projektowania instalacji hydraulicznych, czy program do obliczeń geodezyjnych. Sprawdźmy, czy nakładka faktycznie może sprostać oczekiwaniom specjalisty? Czy uniwersalny program do rysunku technicznego może stać się profesjonalnym narzędziem w rękach eksperta?

Program do projektowania instalacji hydraulicznych

Na rynku dostępne są różne aplikacje przyspieszające pracę inżynierów sanitarnych i instalatorów. Popularne narzędzie w branży to program do projektowania instalacji hydraulicznych, ale także nakładki usprawniające projektowanie projektów z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji. Jakie to narzędzia? Między innymi RaVe, Wentyle, czy Profilek.

Dzięki nakładkom, takie narzędzie jak GstarCAD może stanowić profesjonalny program do projektowania instalacji hydraulicznych. Jedną z aplikacji, która może w tym pomóc jest Profilek. Ułatwia opisywanie i rysowanie instalacji kanalizacji wewnętrznej, rysowanie schematów hydraulicznych, a także tworzenie schematów zagospodarowania terenu.

Program do obliczeń geodezyjnych

Również geodeci mają swoje dedykowane aplikacje. GstarCAD proponuje cały wachlarz kompatybilnych rozwiązań, od bezpłatnych nakładek jak GstarGoeCad, po rozbudowane, komercyjne rozwiązania jak GeoLisp. To właśnie te dodatkowe narzędzia zmieniają podstawowy CAD w program do obliczeń geodezyjnych.

Ciekawym narzędziem jest także RawGenius, czyli program do tworzenia raportów z pomiarów GPS. Jest to stosunkowo niedroga aplikacja, która może bardzo uprościć i przyspieszyć pracę dzięki automatyzacji. Pozwala na sprawne tworzenie raportów z pomiarów. Inną, równie ciekawą nakładką jest np. TranMap, do transformacji współrzędnych.

Każdy program do obliczeń geodezyjnych musi cechować się precyzją, ale także wydajnością. W celu wybrania najlepszego rozwiązania warto rozważyć pobranie wersji demonstracyjnych i przetestowanie wybranych opcji. Zdecydowanie ułatwi to podjęcie decyzji o zakupie optymalnego narzędzia.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*