Parametry nowoczesnego hostingu WWW

Dziś sprawdzamy jakie parametry powinien posiadać nowoczesny hosting WWW. W miarę jak świat wirtualny zmieniał się, pojawiały się kolejne wymagania co do tego, jak mają wyglądać strony internetowe. Musiały być coraz bardziej rozbudowane, responsywne i dawać użytkownikom możliwość interakcji z serwerem (między innymi przesyłanie wiadomości, komentarzy, wpisów i tak dalej). Wobec tego hostingi musiały oferować coraz to lepsze parametry, by nadążyć za tymi trendami.

Praktycznie każdy hosting WWW musi oferować dziś obsługę jednego z języków skryptowych. Najpopularniejsze jest PHP, choć zdarzają się także hostingi, które obsługują jednocześnie język Perl. Oprócz tego konieczna jest baza danych, gdzie najpopularniejszym rozwiązaniem jest bezapelacyjny MySQL. Choć zdarza się także, że serwer oferuje bazy typu PostgreSQL albo MSSQL. To, jaka baza jest potrzebna oraz jaki język skryptowy jest wymagany, zależy od oprogramowania, które chcemy na naszym serwerze zainstalować. Do większości for dyskusyjnych, blogów i tym podobnych potrzebny jest standardowy zestaw, a więc PHP oraz MySQL.

Jeżeli zamierzamy prowadzić na przykład sklep internetowy, czy inną stronę gdzie użytkownicy będą podawać wrażliwe dane, to będzie nam potrzebny hosting WWW, który obsługuje również szyfrowanie typu SSL. Dzięki temu można udostępnić bezpieczne połączenie, w którym cała transmisja jest zakodowana i nie jest możliwe jej podsłuchanie przez hakerów i przestępców. Jest to podstawowe wymaganie w przypadku, gdy przetwarzamy i gromadzimy dane osobowe naszych użytkowników.

Dowiedz się więcej na https://datahouse.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*