Jak wybrać cloud hosting dla małej firmy?

Jeszcze kilka lat temu rozwiązania oparte na chmurze były niezwykle kosztowne. W praktyce korzystały więc z nich jedynie największe firmy dysponujące największymi budżetami. Dziś jednak cloud hosting dostępny jest tak naprawdę nawet dla niewielkich przedsiębiorstw. Koszty związane z utrzymaniem infrastruktury są dziś znacząco niższe. Pozwala to nawet małym firmom jak również i osobom prywatnym na przechowywanie swoich danych w chmurze a nawet na wykorzystywanie mocy obliczeniowej serwerów sieciowych.

Dlaczego warto inwestować w chmurę?

Obserwując rynek IT można dziś z całą pewnością stwierdzić, że opiera się on w dużym stopniu właśnie na rozwiązaniach w chmurze. Od największych dostawców wykupuje się miejsce na serwerze oraz moc obliczeniową pozwalającą na uruchomienie różnego typu usług. Tym samym cloud hosting dostępny stał się dla bardzo wielu podmiotów,  które chętnie korzystają z takich rozwiązań.

Jak porównywać parametry hostingu?

Decydując się na wybór konkretnego hostingu, musimy przede wszystkim bardzo dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Warto jednak pamiętać o tym,  że nasze serwery utrzymywane w chmurze mogą być rozbudowywane w miarę tego jak będą wzrastały nasze potrzeby. Bez problemu można w każdej chwili dokupić miejsce na dysku lub też zwiększyć moc maszyn, które będą dla nas pracowały.

Za co tak naprawdę płacimy?

Rozwiązania oparte o hosting w chmurze rozliczane są tak naprawdę w zależności od wykorzystywanej mocy obliczeniowej. Warto sprawdzić również czy w cenie takiego hostingu wliczony jest dedykowany adres IP.

https://datahouse.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*