Faktury przez Internet – łatwo i szybko

Wystawianie faktur to obecnie codzienność wielu firm. niektóre jednak, z racji profilu prowadzonej działalności nie muszą czynić tego codziennie. Dlatego też dla nich inwestowanie w drogie i dopasowanie do potrzeb oprogramowanie nie jest korzystne. Często więc decydują się na wystawianie faktur online program do tego celu jest bowiem znacznie mniej kosztowny.

Dlaczego właśnie online?

Wystawianie faktur online to przede wszystkim spora oszczędność czasu. Można to bowiem zrobić w każdej chwili i z każdego miejsca. Program, który odpowiada za właściwe wystawienie dokumentu jest bowiem dostępny na stronie internetowej serwisu. W wielu miejscach można wystawić dokument bez konieczności rejestracji, jednak założenie konta daje znacznie więcej możliwości. Zazwyczaj zalogowani użytkownicy mają możliwość tworzenia baz danych klientów, dla których generowane są dokumenty, dzięki czemu znacznie szybciej mogą je potem stworzyć.

Samodzielne obliczanie i uzupełnianie pozycji

Niewątpliwe zalety, jak chodzi o wystawianie faktur online program przedstawia w kwestii prawidłowego obliczania należnych podatków. Wystarczy jedynie określić niezbędną stawkę VAT, aby automatycznie została ona rozliczona w dokumencie. Ponadto konieczne jest wypełnienie wszelkich niezbędnych rubryk, w przypadku pominięcia którejkolwiek program zazwyczaj monituje użytkownika o poprawne wykonanie tej czynności. Dlatego też z pewnością nie dziwi fakt, że z takiej opcji korzysta coraz więcej osób, szczególnie w mniejszych firmach, z niewielką ilością wystawianych dokumentów tego typu.

Źródło informacji http://szybkafaktura.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*