4 praktyczne wskazówek dotyczące zakupu żyrandola do salonu

Jeśli chcesz wywrzeć duże wrażenie na gościach wchodzących do salonu, efektowny żyrandol będzie najlepszym wyborem. Oprócz doboru odpowiedniego stylu i materiałów istnieje wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego żyrandola do salonu tj. rozmiar, moc światła, typ źródła światła, opcje ściemniania i inne. Aby pomóc Ci dokonać wyboru, spójrz na odpowiedzi na niektóre z najczęściej wątpliwości pojawiających się przy zakupie żyrandola.

  1. Zbyt duże lub zbyt małe żyrandole do salonu mogą spowodować nieproporcjonalny wygląd pomieszczenia. Jeśli kupisz zbyt mały, żyrandol może wydawać się przytłoczony wielkością salonu. Żyrandole do salonu należy montować tak, aby był centralnym punktem pomieszczenia. 
  2. Należy pamiętać, że rozmiar żyrandola nie jest jedynym wyzwaniem. Należy również wziąć pod uwagę wystrój pomieszczenia. Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd i design, wybierz żyrandol z satyny, niklu lub chromu. Pamiętaj, że wykończenie i materiały żyrandola powinny również pasować do innych elementów salonu. W pokoju z bogatą tapetą lub innymi wzorami odpowiedni będzie żyrandol z minimalną ilością dekoracji.
  3. Żyrandole do salonu https://www.strefalamp.pl/zyrandole-do-salonu są głównie elementem dekoracyjnym. Mają nadać styl i nastrój, więc nie należy oczekiwać, że będą głównym źródłem światła w pomieszczeniu. Żyrandole do salonu są jedynie dodatkowym źródłem światła.
  4. Im wyższy sufit, tym większy może być żyrandol. Żyrandol w salonie powinien wisieć około 2 m nad podłogą. W razie potrzeby łańcuch żyrandola można zawsze przedłużyć lub skrócić.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*